איך בוחרים מזרן לשינה בריאה?

 

חמש דרכים לבחירת המזרן המושלם

כשליש מחיינו אנו מבלים במיטה, לכן חשוב להקפיד על מזרן איכותי המעניק את התמיכה הרצויה לגופנו. יש לזכור כי שינה טובה היא ערובה לאיכות חיים גבוהה, מזרן איכותי מאפשר לנו מנוחה מושלמת, אחרי שינה טובה אנו קמים רעננים ונמרצים, ללא כאבי גב, שרירים תפוסים או תחושת תשישות. יש מגוון מזרנים בשוק לכן הבחירה אינה פשוטה, כדאי לקבל ייעוץ מקצועי והסברים איזה מזרן מתאים עבורנו וכיצד לרכוש את המזרן המושלם ביותר עבורנו.כדי שתוכלו גם אתם לבחור את המזרן המושלם וליהנות משינה טובה ובריאה ומאיכות חיים גבוהה, לפניכם 5 טיפים חשובים שיסייעו לכם לקבל החלטה נכונה. חשוב לזכור כי מזרן לא מחליפים כל שני וחמישי, ובטח שלא כל שנה, לכן כדאי להקפיד על בחירה נכונה של המזרן, כך תוכלו לחסוך כסף ובעיקר ליהנות משינה טובה ומהנה.

מה מתאים לכם – מזרן קשה או רך?

מזרנים שונים זה מזה בדרגת הקשיחות שלהם, יש אנשים המעדיפים מזרן רך בעוד אחרים יכולים לישון טוב רק על מזרן קשה. רמת הקושי של המזרן חייבת להיות מותאמת עבורכם, מזרן רך יוצר את תופעת הערסל מאחר והגוף שוקע במזרן, מזרן קשה מונע שקיעה של האגן וחגורת הכתפיים אך עשוי לגרום לצניחה של חוליות המותן. הדרך הנכונה לבחירת דרגת הקושי היא להיעזר באדם נוסף בזמן שאתם שוכבים על הצד כדי לבדוק האם עמוד השדרה ישר.
ש. מה יותר בריא מזרן קשה או רך?ת. מזרן אינו מוצר בריאותי אלא מוצר המשפר את איכות החיים ולכן מה שחשוב הוא שהמזרן יהיה לכם נוח, ותשנו עליו טוב לאורך שנים. למידת  הקושי אין משמעות בריאותית!

מזרן עם או ללא קפיצים?

במזרן קפיצים הגוף נתמך על ידי "ראשי הקפיצים" עליהם פרוסה שכבת הנוחות. יש כאלה שיעדיפו את תחושת הקפיציות. אם בחרתם מזרן קפיצים, הקפידו על שילוב טכנולוגיית "בולם זעזועים" המונעת ביעילות תזוזת צד אחד במזרן, כשמזיזים או קמים מצידו האחר.כיום ישנם מזרנים עם שכבת לטקס או ויסקו, מזרנים אלה איכותיים ומתקדמים וכדאי לנסות אותם. אם אתם עוברים טיפול פיזיותרפי בכאבי גב כדאי להיעזר בהמלצותיו של הגורם המטפל כדי לקבל החלטה נכונה  לגבי סוג המזרן, דרגת הקשיות ודגם מומלץ עבורכם.מזרני קפיצים נחשבים לפופולריים, ככל שמספר הקפיצים גדול יותר כך נחשב המזרן לאיכותי יותר. עם זאת, ישנה חשיבות גם לקוטר וסוג הקפיצים ולמבנה המזרן והחומרים ממנו הוא עשוי.לכן, רצוי להתנסות בכמה מזרנים עם מספר ומבנה קפיצים שונה כדי לבחור את המזרן המושלם.
מזרן ללא קפיצים לרוב קשה יותר לכן אם אתם אוהבים מזרנים קשים כדאי לכם לרכוש דגם ללא קפיצים.במזרן ללא קפיצים התמיכה הינה על שטח מקסימלי, הומוגנית יותר והמזרן גמיש וללא תחושת קפיציות – ייתכן שתעדיפו את המזרן שלכם כזה.
ש. האם מזרן קפיצים מתאים לכאבי גב?ת. בדרך כלל יתאים מזרן מעט קשה מהמזרן הרגיל. מומלץ שיהיה מזרן ללא קפיצים עם "שטח תמיכה" מקסימלי.

אמינות היצרן

יש דגמים רבים של מזרנים בשוק, גם טווח המחירים משתנה מיצרן ליצרן ובין דגמים שונים. מזרן רוכשים כל 12-15 שנה, לכן אין להתפשר על איכות המוצר וחשוב לרכוש את הפריט רק מיצרן אמין ומוכר. אנו, במרכז המזרנים, משווקים אך ורק מזרנים איכותיים במיוחד ממותגים מוכרים ואמינים.

אחריות ארוכה

בעת בחירת מזרן יש לבדוק מהי תקופה האחריות, מומלץ לרכוש מזרן באיכות גבוהה ממותג מוביל ואמין המציע אחריות ארוכה של לפחות 10 או 15 שנה.

תקופת התנסות

מומלץ לרכוש מזרן מחברה המציעה תקופת התנסות ארוכה של שבועיים לפחות. רק כך ניתן לבחור מזרן מושלם ולאחר תקופת הניסיון אפשר לקבל החלטה ראויה האם המזרן מתאים עבורכם או לנסות מזרן אחר.

ועוד מידע חשוב שיכול לעזור לכם:

איזה ספת נוער לקנות לילדים?

• מה שחשוב בספה הוא המזרן. טוב שיכיל לטקס או ויסקו, חומרים משדרגים המצביעים על השקעה באיכות המזרן.
• ארגז מצעים חלק, עמוק, עם תמיכות לשיפור עמידתו.• בד איכותי שישרוד לאורך זמן. אחריות ושרות ברמה גבוהה.
• מנגנון מבטל "השראה חשמלית", המגן על הילד בשנתו, מהשפעות אלקטרו מגנטיות של מנוע "ראש המיטה".

מה ההבדל בין ויסקו ללטקס?

לטקס הינו חומר גלם המופק מעץ הגומי ומוקצף כדי לקבל את תכונות הרכות והצמיגות.ויסקו הינו חומר פולימרי "עצל" שחזרה למצבו הרגיל (אחרי לחץ) איטית, תכונה המאפשרת השוואה ופיזור לחצים של הגוף השוכב עליו. איכות שני  המוצרים המיובאים בדרך כלל מאירופה טובה מאד, ונהוג לשלב אותם בשכבות הנוחות של המזרן.